Noc literatury 2015

NOC LITERATURY 2015

Havlíčkův Brod se letos poprvé připojí ke známému literárnímu happeningu, který se bude konat 13. května 2015. Cílem akce je netradičním způsobem přiblížit současnou evropskou literaturu v nových českých překladech. Během jednoho večera se uskuteční série veřejných čtení na nejrůznějších zajímavých místech po celé České republice – v Havlíčkově Brodě se do akce zapojí Galerie výtvarného umění v Havlíčkově Brodě, Kavárna U Notáře a Krajská knihovna Vysočiny. Na všech místech se začíná předčítat v 18.00 a pokračuje se v hodinových intervalech až do 22.00. Ukázky budou interpretovat moderátorka a redaktorka Tereza Stýblová, členka souboru Horáckého divadla Jihlava Lenka Schreiberová a člen Městského divadla Brno Radek Novotný. Veškerá místa zapojená do Noci literatury budou v uvedenou dobu přístupná široké veřejnosti zdarma.

Noc literatury organizují Česká centra, ve spolupráci s pražským sdružením evropských kulturních institutů sítě EUNIC a kulturními odděleními zahraničních velvyslanectví.

Projekt se ve stejný večer odehraje i na dalších 36 místech po celé České republice.

plakát noc literatury 2015

LOKALITA: Galerie výtvarného umění v Havlíčkově Brodě / stálá expozice, Havlíčkovo nám. 18
AUTOR A KNIHA: Alfonso Cruz (Portugalsko): Kokoschova loutka
ČTE: RadekNovotný, člen Městského divadla Brno

LOKALITA: Kavárna U Notáře, Sázavská 430
AUTOR A KNIHA: Jonas Karlsson (Švédsko): Místnost
ČTE: Lenka Schreiberová, členka Horáckého divadla Jihlava

LOKALITA: Krajská knihovna Vysočiny, Havlíčkovo nám. 87
AUTOR A KNIHA: Michela Murgiová (Itálie): Accabadora
ČTE: Tereza Stýblová, redaktorka a moderátorka Českého rozhlasu a České televize

Příspěvek byl publikován v rubrice Nezařazeno se štítky a jeho autorem je radek. Můžete si jeho odkaz uložit mezi své oblíbené záložky nebo ho sdílet s přáteli.