Profil

Pocházím z Havlíčkova Brodu, kde jsem se 31.7. 1983 narodil. Po dostudování Gymnázia Dr. Aleše Hrdličky v Humpolci, jsem nastoupil na JAMU – obor muzikálové herectví. Během studia jsem v Divadelním studiu Marta účinkoval v inscenacích Princezna T. jako Truffaldino a Cyrano z předměstí jako manažer Derma. Absolvoval jsem v roli vévody Lorenza v původním muzikálu Masky. V posledním ročníku jsem také nazkoušel titulní roli muzikálu Romeo a Julie v Těšínském divadle.

Již během studia na Janáčkově akademii jsem započal spolupráci s Městským divadlem Brno, kam jsem jako externista nastoupil do muzikálu Jesus Christ Superstar. Poté následovalo několik dalších projektů v témže divadle a v srpnu 2007 jsem přijal nabídku do angažmá jako sólista zpěvohry. Měl jsem možnost účinkovat v mnoha muzikálech, ale také v několika činohrách a koncertních představeních (Magical Broadway a The Stars of Musical). Zúčastnil jsem se několika zahraničních turné po Slovensku, Slovinsku, Španělsku, Sicílii, Maltě,  Chorvatsku, Lucembursku a německy mluvících zemích, z nichž nejcennější pro mě byla zahraniční verze muzikálu Evita, kde jsem již podruhé ztvárnil Augustina Magaldiho (Angl.), Titanic v roli Fredericka Fleeta (Něm.), ztvárnění Petra v Jesus Christ Superstar (Angl.), či Chicago jakožto seržant Foggarty (Angl.).

Mezi mé nejoblíbenější role v Městském divadle Brno patří: Marius v muzikálu Bídníci, Anastasius – Papežka, Augustin Magaldi – Evita, Georg Zimmer v Probuzení jara, Ambrosius Kemper – Hello, Dolly!, Nelleus – Mary Poppins, Hadí kněz – Pískání po větru, Tenor – Funny Girl, Fleet – Titanic, či Bobby C. – Horečka sobotní noci. Velmi rád vzpomínám na muzikál Romeo a Julie v Českém Těšíně, či na roli Lorenza v inscenaci Masky v režii Jakuba Macečka. Z externích spoluprací jsou pro mě zásadní role Šimona – Jesus Christ Superstar a Gangstera – Kiss me Kate v Národním divadle Moravskoslezském. Další trvalou spoluprací jsou pohádková představení s Divadlem Scéna, tento žánr jsem si mohl vyzkoušet již během hostování v divadle Polárka.

Kromě divadelních aktivit spolupracuji s uměleckými agenturami Rag- time a Globart, pod jejichž hlavičkou vznikly mnohé koncertní projekty. Jako velké zkušenosti a radosti si cením koncertování s několika českými Big Bandy, a to s Cool Time Bandem, Brněnským Big Bandem či Kolínským Big Bandem. S Broadway Bandem Brno pod vedením Františka Školaře vystupuji také na muzikálových večerech, doprovázených živou kapelou. V rámci dobročinných akcí jsem spolupracoval s organizacemi Krtek, End Duchenne, Kociánka nebo se speciální školou Havlíčkův Brod.

V roce 2014 jsem natočil dvě reklamy, a to pro nákupní řetězec Kaufland (pro český trh), a pro firmu Billa (pro slovenský trh), o dva roky později ještě reklamu pro Tesco mobile (SK), Suché plody (ČR), či doplňkové reklamní video pro Audi (ČR). S firmou Chytrá lékarna jsem spolupracoval při namlouvání jejich rádiospotů. V režii Jiřího Šmída jsem byl obsazen do hlavní role jeho absolventského projektu na Filmové fakultě v Písku „Vesnice“ (2016). Každoročně pořádám své vlastní koncerty ve spolupráci se svými kolegy z různých divadel po celé České republice. Z autorské tvorby olomoucké autorky Jarmily Bekové vznikly dva velkolepé hudební projekty “ Velikonoční Pašije“ a „Vánoční Oratorium“, na kterých mám tu čest se také spolupodílet.