Blíží se premiéra pohádky O Jirkovi a jeho třech psech v divadle Polárka

Byl  jeden sirotek, jmenoval se Jirka a sloužil u lakomého sedláka. Už by byl od něho dávno utekl, ale sloužila tam i hezká Anička a on si na ni tajně myslel jako na nevěstu. A tak snášel všechny útrapy, jen aby jí zůstal nablízku. Jednou v neděli – zatímco čeládka odpočívala – Jirka musil pást vepře. Tu vyjde z lesa myslivec a v patách za ním se ženou tři psi se železnými obojky na krku. A namíří si to rovnou k Jirkovi. „Zapískej na píšťalku,“ vyzve Jirku myslivec. Jirka spustí, psi se postaví na zadní nohy a dají se pitvorného tance. To vám je legrační podívaná! Ale život není jen o tanci a písničkách, a tak Jirka díky třem psům zažije i velká dobrodružství.
Pohádku O Jirkovi a jeho třech psech zpracovala řada významných autorů, namátkou zmiňme Boženu Němcovou nebo Františka Hrubína. A právě z Hrubínovy předlohy vychází i inscenace Divadla Polárka.

 

Premiéra již 19.4.2014 v 15:30 hodin

 

obsazení:

Jirka- Ondřej Biravský

Král, Myslivec- Eva Borovičková

Anička, princezna, hospodská- Alžběta Hofericová

Vševím- Radek Novotný

Drž- Lukáš Daňhel

Dech- Jakub Cír

Režie a dramaturgie: Lukáš Kopecký
Scéna a kostýmy: Veronika Watzková
Hudba: Mario Buzzi

http://www.divadlopolarka.cz/

Příspěvek byl publikován v rubrice Představení a jeho autorem je radek. Můžete si jeho odkaz uložit mezi své oblíbené záložky nebo ho sdílet s přáteli.