Oficiální webové stránky Radka Novotného

Muzikálový herec a zpěvák. Člen Městského divadla Brno.
Publikováno | Autor: radek

   

 

Profil

Pocházím z Havlíčkova Brodu, kde jsem se 31.7. 1983 narodil. Po dostudování Gymnázia Dr. Aleše Hrdličky v Humpolci, jsem nastoupil na JAMU – obor muzikálové herectví. Během studia jsem v Divadelním studiu Marta účinkoval v inscenacích Princezna T. jako Truffaldino a Cyrano z předměstí jako manažer Derma. Absolvoval jsem v roli vévody Lorenza v původním muzikálu Masky. V posledním ročníku jsem také nazkoušel titulní roli muzikálu Romeo a Julie v Těšínském divadle.

Již během studia na Janáčkově akademii jsem započal spolupráci s Městským divadlem Brno, kam jsem jako externista nastoupil do muzikálu Jesus Christ Superstar. Poté následovalo několik dalších projektů v témže divadle a v srpnu 2007 jsem přijal nabídku do angažmá jako sólista zpěvohry. Měl jsem možnost účinkovat v mnoha muzikálech, ale také v několika činohrách a koncertních představeních (Magical Broadway a The Stars of Musical). Zúčastnil jsem se několika zahraničních turné po Slovensku, Španělsku, Sicílii, Maltě,  Chorvatsku, Lucembursku a německy mluvících zemích, z nichž nejcennější pro mě byla zájezdová verze muzikálu Evita, který byl nazkoušen ve spolupráci se zahraničními kolegy, a kde jsem,  již v druhém nastudování, hrál Augustina Magaldiho.

Mezi mé nejoblíbenější role patří: Marius v muzikálu Bídníci, Augustin Magaldi – Evita, Georg Zimmer v Probuzení jara, Ambrosius Kemper – Hello, Dolly!, Neleus- Mary Poppins, Anastasius- Papežka… Velmi rád vzpomínám na muzikál Romeo a Julie v Českém Těšíně, či na roli Lorenza v inscenaci Masky v režii Jakuba Macečka.

Mimo své domovské divadlo externě spolupracuji s brněnským divadlem Polárka a kromě divadelních aktivit spolupracuji s uměleckými agenturami Rag- time a Globart, pod jejichž hlavičkou vznikly koncertní projekty Cabaret Rouge, nebo Hvězdné muzikály s… . Jako velké zkušenosti a radosti si cením koncertování s několika českými Big Bandy, a to s Cool Time Bandem, Brněnským Big Bandem či Kolínským Big Bandem. S Broadway Bandem Brno pod vedením Františka Školaře vystupuji také na muzikálových večerech, doprovázených živou kapelou. V rámci dobročinných akcí jsem spolupracoval s organizacemi Krtek, End Duchenne, nebo se speciální školou Havlíčkův Brod.

V roce 2014 jsem natočil dvě reklamy, a to pro nákupní řetězec Kaufland (pro český trh), a pro firmu Billa (pro slovenský trh).


Komentáře nejsou povoleny.